0
Istogu Trail- Epopeja Izet Shatri
Istogu Trail: Epopeja e Prillit - Izet Shatri
Aventurat - Istog

Istogu Trail: Epopeja e Prillit - Izet Shatri është garë e përvjetshme vrapimi e cila organizohet për hir të kujtimit dhe respektit të përjetshëm për të gjithë dëshmorët që flijuan jetën e tyre për lirinë e popullit.

Ky edicion i Istogu Trail: Epopeja e Prillit - Izet Shatrido të zhvillohet në dy distanca 13.3km dhe 28km me datë 08.04.2023 (e shtune) starti nga ora 09:00 sheshi në Istog.
#RuntheLegend
Epopeja Izet Shatri 13.3km: 10.00€
Shto në shportë
Epopeja Izet Shatri 28km: 15.00€
Shto në shportë
Lista e pjesëmarrësve:
Epopeja Izet Shatri 13.3km
101
XHEVDET XHEMAJLI
M
XK
Vrapimi i Marsit
102
ASTRON DRESHAJ
M
XK
Nomads
103
KUQE BRAHA
F
XK
KTRA
104
ABDYRRAHIM HAXHIDEMA
M
XK
Ferizaj Runners
105
ERGYS REXHA
M
XK
Gjakova Trail
106
EMIN GRAJQEVCI
M
XK
Klubi i Atletikës BLINAJA
107
BEJTUSH KIçMARI
M
XK
KTRA
108
ARTAN ARTAN
M
AL
Maraton Albania
109
FEHMI RAMOSAJ
M
XK
X Trailers
110
ARTAN SEJDIU
M
XK
Kingu
111
ELVIRA DUSHKU
F
XK
FBK
112
LUNDRIM QARRI
M
XK
Gjakova Trail
Epopeja Izet Shatri 28km
201
VIGAN HOXHA
M
XK
terri tmerri
202
ARDIAN VELIU
M
XK
X-Trailers
203
ENIS ALIU
M
XK
Klubi i atletikes Lugina
204
YLBER HALITI
M
XK
Klubi i atletikes Lugina
205
SHKUMBIN VULA
M
XK
Gjakova Trail
Produkte të ngjajshme
Via Ferrata - Shpellat Binjake
Shpella më tërheqëse Via Ferrata, shpella më e famshme Binjake në Ballkan, me dy korridore me gjatësi hyrje - dalje 70m është vendosur në malet e Istogut - Bajshe, 14km nga qyteti i Istogut. Duhen 30 minuta deri në 1 orë për ta vizituar brenda.
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
High Scardus Ultra
Trail running competition in Sharr mountains
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Relaksojeni mendjen tuaj dhe sfidojeni vetën duke bërë ngjitje malore në Rugovë
Në Kosovën perëndimore, në parkun kombëtar ``Bjeshkët e Nemuna`` ka shumë liqene malore, njëri prej tyre është Liqenati. Pikërisht mbi fshatin Kuqishtë, Liqenati shtrihet me një lartësi prej 1,970 m. Gjithashtu, është burimi natyror që ndan Kosovën nga Mali i Zi. Pranë liqenit, ju gjithashtu mund të bëni ngjitje në shkëmbinjë. Kur të arrijmë në liqen mund të freskohemi në këtë perlë natyrore të ujit, prandaj merrni me vete një rroba banje dhe peshqirë. Grupi mund të vendosë të vazhdojë në liqenin e dytë ose të pushoj dhe të shijojë natyren e bukur ose të ngjiten në majën e Gurit të Kuq me një lartësi prej 2522 m -maja më e lartë e vargmaleve në Malet e Rugovës.
nga: 22.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Panorama në Grykën e Lumbardhit - Prizren
Filloje ditën n`shoqni të lindjes së diellit derisa ngjitesh shkëmbinjve të Grykës së Lumbardhit, kur arrin në cak mbushi sytë dhe shpirtin me pamjet e Sharrit Madhështor, e pastaj ec deri në Kalanë e Prizrenit, dhe përfundoje aventurën në Shatërvan duke shiju një çaj apo kafe buzë Urës së Gurit.
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet